Sorry but currently it is not possible to buy digital and physical goods at once.

Vlastimil Vondruška, čte Jan Šťastný : Intimní historie od antiky po baroko

Release date 18.01.2022
Package type Digipack
Medium / qty CD - MP3 / 1
Price in eshop
369 CZK w/ VAT původní cena: 399 CZK sleva: 8%
IN STOCK delivered in 5 days
pcs
Artist Jan Šťastný, Vlastimil Vondruška
EAN 8595693407059

Zábavnou formou sledujeme proměnu společenského chování v ohledu na intimní činnosti (např. antikoncepce či spodní prádlo) od starověku až po novověk.

V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic. Kniha Intimní historie čtenáře seznamuje s tím, co doprovázelo každodenní život lidí od starověku až do 19. století. Autor si vytkl za cíl čtenáře nejen poučit, ale především pobavit. A tak se vedle základních dějepisných faktů objevují historky ze života, ať již ze starých kronik, či z renesanční satirické literatury. Vybrané dokumenty či příběhy nejsou samoúčelné, ale snaží se přiblížit základní lidské potřeby v historických souvislostech a objasnit, jaký člověk ve skutečnosti byl.

Kniha je prvním dílem na českém literárním trhu, která se čtenářsky přístupnou a zábavnou formou souborně zabývá např. dějinami mytí, toalet, ubytování, holení a stříhání vlasů, nevěstinců, milostných praktik a dalšími projevy všedního života, od těch běžných až k velice intimním. Sleduje, jak se přirozené lidské úkony postupně stávaly společenským tabu a jak se rodil ostych a stud, to vše na rozsáhlém materiálu z celé Evropy.

Čte: Jan Šťastný
Délka nahrávky 10 hodin

  Get info about new releases and discounts in your email!
Send

Bontonland.cz 

 

Copyright © 2019 Bontonland.cz. All rights reserved